Luxera Yanınızda

Yenidoğan bebek bakımı oldukça hassas bir süreçtir. Dokuz ay boyunca annesinin karnında, dış dünyanın etkilerinden uzakta yaşayan bebek, artık yaşamın tüm şartlarına açık hale gelmiştir. Bu durumun farkında olan anneler, bebeklerinin sağlıklı bir şekilde büyümesi için her şeyin en iyisini isterler. Özellikle, hijyeni sağlayabilmek ve korumak için sadece yenidoğan bebeklere özel üretilen birbirinden farklı ürünler mevcuttur. Bu ürünler içinde yer alan yenidoğan ıslak mendil, yapısı itibarıyla çok basit görünen, ancak bebeğinizin hijyeni ve sağlığıyla doğrudan bağlantılı olan bir ihtiyaçtır. Bez değiştirme sırasında alt temizliği başta olmak üzere, bebeğin günlük genel temizliğinin sağlanmasında önemli bir rol oynayan ıslak mendiller, bebek bakım çantasının vazgeçilmez parçalarından biridir..
Annelerin bebek hijyeni için sıklıkla kullandığı ürünlerin başında ıslak mendiller gelmektedir. Ancak bebek ıslak mendillerinin seçiminde olabildiğince titiz davranılması gerekir. Özellikle bebeklerin altı değiştirilirken kullanılan ıslak mendiller, el ve vücut temizliği için de tercih edilmektedir.

Annelerin bebek hijyeni için sıklıkla kullandığı ürünlerin başında ıslak mendiller gelmektedir. Ancak bebek ıslak mendillerinin seçiminde olabildiğince titiz davranılması gerekir. Özellikle bebeklerin altı değiştirilirken kullanılan ıslak mendiller, el ve vücut temizliği için de tercih edilmektedir. Tabi bu nedenle, kullanılacak olan mendilin sağlık açısından sorun yaşatmaması gerekir. Tüm anne ve babaların ıslak mendil kullanımında dikkatli bir seçim yapması şarttır. Bu sebepten dolayı da ıslak mendilinin hangi özellikleri taşıması gerektiğini iyi bilmelisiniz. Çünkü bebek tenleri yetişkinlerin teni gibi dayanıklı olmaz. Aksine çok daha hassas ve alerjik reaksiyonlara çok daha müsaittir. Bu da ıslak mendil seçimlerinde dikkat gerektirir.
Bebek ıslak mendillerinin öncelikle alkolsüz olmasına dikkat edin. Yenidoğan ıslak mendillerinde pamuktan üretilmiş olup sadece su ile ıslatılmış olması önemlidir. Bu ıslak mendil yenidoğan cildine zarar vermeden hijyenik ve sağlıklı bir temizlik aşaması elde edilmesini sağlar. Mendilde var olan alkolsüz ve Praben Free bileşim hızlı ve güvenilir bir temizlik sağlar. Ayrıca hijyen açısından da içinizin rahat olmasını sağlar. Bebek ıslak mendilinin pamuksu dokusu sayesinde mendil bebeğinizin cildine herhangi bir zarar vermez. Bunun aksine pişik ve benzeri türden alerjilerin de önüne geçer. Bu saymış olduğu tüm etmenler sayesinde de bebeğinizin cildini çok daha rahat temizleme şansı bulacaksınız. Burada önemli olan şey her zaman onların sağlığı olmalı ki bunu düzenli bir temizlikle rahatlıkla sağlamanız mümkün olacak.
Bebeğinizin cildinin tahriş olmaması için ıslak mendil kullanımına dikkat etmeniz gerek. Burada onların altını değiştirdikten sonra hafif aralıklarla kullanım idealdir. Ayrıca ıslak mendili cildin yüzeyine çok fazla bastırmadan kullanmalısınız. Yani yapacağınız yüzeysel bir temizlik yeterli olacaktır. Çünkü bebeklerin cildi sanıldığından da çok daha hassas olur. Bu hassaslığa hakim olmak için de ıslak mendilleri düzenli ve dikkatli kullanmalısınız. Her mendili sadece bir kere kullanıp çöpe atmanız da sağlık açısından yararlı olur.
Son yıllarda hayatımıza giren ıslak mendil, pratik olması nedeniyle gündelik yaşantımızda çok fazla kullandığımız ürünlerden biri olmuştur. Kolay kullanımından ötürü anneler, bebeklerinin kişisel temizliğinde de ıslak mendillerden faydalanmaktadırlar.

Son yıllarda hayatımıza giren ıslak mendil, pratik olması nedeniyle gündelik yaşantımızda çok fazla kullandığımız ürünlerden biri olmuştur. Kolay kullanımından ötürü anneler, bebeklerinin kişisel temizliğinde de ıslak mendillerden faydalanmaktadırlar. Ancak, bu tür mendiller ne kadar sağlıklıdır? Anne, bebeği için ıslak mendil kullanacaksa nelere dikkat etmelidir?
Bebeğiniz için seçtiğiniz her ürünün özel olmasına dikkat etmektesiniz. Bebeğinizin vücut temizliğinde kullandığınız ıslak mendilin de en iyisi ve sağlıklı olmasını mutlaka istersiniz. Bu bağlamda, ıslak mendil seçiminizde aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

- Islak mendilin yüzde 100 pamuktan üretildiğine dikkat edin. Doğal bir ürün olan pamuk, bebeğinizin hassas cildine uyum sağlayacaktır. Böylece ıslak mendil, pamuksu dokusu sayesinde bebeğinizin cildinin tahriş olmasını da engelleyecektir.
- İçeriğinde alkol, paraben ve BPA benzeri kimyasal maddelerin bulunmadığı ve sadece su ile ıslatılmış ıslak mendilleri tercih etmelisiniz. Bu tür kimyasallar bebeğinizin sağlığına ciddi tehdit oluşturacak kapasiteye sahiptirler.
- Steril ürünler tercih edin. Bu sayede ıslak mendil, hijyenik ve sağlıklı bir temizlik sunacaktır.
- Kullanımı pratik ıslak mendil seçmeye çalışın. Bir yandan bebeğinizle ilgilenirken, bir taraftan da kutu içerisinden ıslak mendil almaya çabalayacağınız ürünlerden uzak durun. Kapağı kullanım kolaylığı sağlayan, kapatıldığında da hava almayarak mendillerin kurumasını engelleyen sistemlere sahip ıslak mendilleri tercih edebilirsiniz.
Buna ek olarak, bebeklerin ihtiyaçlarına göre özel üretilen ıslak mendil çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edileni ise yenidoğan ıslak mendilidir. Yenidoğan bir bebeğin hassasiyetleri göz önüne alınarak tasarlanan bu ürünü anneler, gönül rahatlığıyla bebeklerinin temizliğinde kullanabilirler. Islak yapısı dolayısıyla daha kolay bir temizlik imkanı sunan ıslak mendilleri kullanarak, bebeğinizin kişisel bakımını rahatça yapabilirsiniz. Buna ek olarak, ev dışında da ıslak mendil kullanmak sizlere büyük avantajlar sağlayacak ve ıslak mendiller bebek bakım çantanızın vazgeçilmez bir parçası haline gelecektir.

Genel kullanım için üretilen ıslak mendilleri kesinlikle bebeğinizde kullanmayınız. İçeriğinden emin olamayacağınız bu tür ürünler, bebeğinizde başta pişik ve ciltte tahriş olmak üzere birçok istenmeyen soruna sebep olabilir. Bu bakımdan, bebeklerin ihtiyaçları gözlemlenerek, onların hassas tenlerine en uygun bileşenlerle tasarlanan ve steril bir şekilde üretilerek tüketiciye sunulan bebek ıslak mendillerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Katalogumuzdaki ve Web sitemizdeki tüm ürünler kendi imalatımızdır...

jussy ürün katalogu

Online Katalog

Sizler için gururla hazırladıgımız Jussy ürün katalogumuzu inceleyebilirsiniz. Katalogumuzdaki ve Web sitemizdeki tüm ürünler kendi imalatımızdır...

luxera bilgi bankası

Bilgi Bankası

Sağlık ürünlerimiz hakkında merak ettikleriniz için bu bilgi bankasını sizler için hazırladık. Islak mendil hakkında sıkça sorulan sorular burada...

luxera haberler

Bizden Haberler

Luxera sağlık hakkında çıkan haberler, yer aldığımız fuarlardan görüntüler ve daha fazlası için haberler sayfamızı inceleyebilirsiniz...